• Çukurambar Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:8/21
    Çankaya/ANKARA
  • +90 312 220 47 67
  • info@draliseven.com
Çukurambar Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:8/21 Çankaya/ANKARA

Vajinoplasti, vajina gençleştirme ve vajina daraltma işlemidir. Estetik cerrahide buna olan talep her geçen gün artmaktadır. Vajina işlevsel olarak birincil üreme organıdır.

Ancak vajina kadınlar için cinselliğin temel simgesi olduğu için vajina görünümünün hayatın her döneminde genç kızlık çağındaki ile aynı olması beklenir.

Vajinal Dudaklar Neden Deforme Olur?

Bazı kadınlarda ergenlik dönemindeki hızlı hormonal değişiklikler vajina dudaklarında deformasyonlara yol açabilir. Kronik vajinal enfeksiyonlar vajinal dudaklarda renk değişikliği ve yapısal bozukluk oluşturabilir. Asimetrik vajinal dudaklar genellikle doğuştandır ancak ergenlik sonrası bu asimetri daha belirgin hale gelebilir ve bu da kişiyi rahatsız etmeye başlayabilir.

Vajinoplasti operasyonları genellikle genel anestezi ile yapılır. Hasta tercih ederse lokal anestezi ile de yapılabilir.

Vajinoplasti operasyonlarında vajina, iç dudaklar ve dış dudaklar birlikte değerlendirilerek sorunlu bölge belirlenerek müdahale edilir. Çoğu zaman bu üç alana müdahale etmek gerekir.

Başarılı operasyon ve planlama açısından ameliyatın içeriden dışarıya yapılması daha uygundur.

Vajinal daralma sırasında vajinal mukoza çıkarılır. Alttaki kaslar onarılır, fazla mukoza çıkarılır ve vajinanın ideal sıkılığı ve formu oluşturulur.

Daha sonra iç dudaklardaki fazlalıklar alınır. Buradaki en önemli nokta, klitoris bölgesindeki dokunun çıkarılmasının çok iyi hesaplanmasıdır. Çok fazla çıkarılması klitorisin tamamen açılmasına neden olur ve hatta klitorisin iç çamaşırına dokunabilmesi hastayı rahatsız edebilir. Çok hafif bir çıkarma, doku klitorisi kapattığı için uyarılma sorunlarına neden olabilir.

Son olarak dış dudaklara müdahale edilir. Buradaki amaç dış dudaklara dolgun bir form kazandırmaktır. Böylece hem iç dudaklar hem de vajina açıklığı kapatılarak hem estetik hem de hijyenik koşullar sağlanır. Dış dudaklar genellikle hacim kaybına bağlı olarak deforme olur. Bu hacim kaybını onarmak için ya kişinin kendi yağı kullanılarak form elde edilir ya da hyaluronik asit dolgu maddeleri ile doldurulur.

Call Now Button+90 312 220 47 67